Bir WordPress web siteniz varsa, özel WordPress Hosting almanız gerekiyor mu? Şart değil. Teorik olarak, herhangi bir barındırma hizmeti sitenizi çalıştırmak için gereken araçları sunacaktır.

Ancak web siteniz için en iyi barındırma planını seçmek, iyi çalışmasını, güvenli kalmasını ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmasını sağlamaya yardımcı olabilir – ve WordPress Hosting, web sitenizin en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmış birçok özellik ve işlev sunar. tipik olarak yapmaz.

İşte web barındırma ve WordPress barındırma hakkında bilmeniz gereken her şey ve neden ikincisine ihtiyacınız olduğunu düşünüyoruz:

WordPress Hosting ve Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?

 • Genel web Hosting : Genel web barındırma, genellikle birden çok sitenin tek bir fiziksel sunucuda alanı paylaştığı paylaşılan bir barındırma hizmetidir. Bu tür bir ortamda, hepsi farklı platformlarda çalışan potansiyel olarak binlerce farklı web sitesi vardır. Genel barındırma hizmetleri ,  WordPress site oluşturucuları ve uygulamaları sunarken, aynı zamanda çeşitli başka site oluşturucuları da sunarlar ve hepsiyle ilgili sorunlar için hizmet vermeleri gerekir. Sonuç olarak: genel barındırma hizmetleriyle sağlanan hizmet ve destek, WordPress’e özgü sorunları karşılamak için tasarlanmamıştır.
 • WordPress Hosting : Genel web barındırma hizmetleri gibi, WordPress barındırma da genellikle paylaşılan bir sunucu ortamında gerçekleşir ve planlar çeşitli düzeylerde ve fiyatlarda sunulur. Ancak fark, web sitenizin yalnızca diğer WordPress kurulumlarıyla bir sunucuyu paylaşacak olmasıdır. Hizmet ve destek, WordPress’in belirli özelliklerine göre uyarlanmıştır ve çözümler, WordPress performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

WordPress Hosting’in Avantajları

WordPress Hosting hizmetleri açıkça WordPress web siteleri için özel hizmet ve destek sunar, ancak özellikle ne bekleyebilirsiniz? Bunlar özelliklerden sadece birkaçı:

 • Web teknolojileri, web sitenizde hızlı kurulum için önceden yapılandırılabilir
 • Evreleme siteleri hızlı ve kolay bir şekilde aktarılabilir
 • Sunucudaki tüm hesaplar aynı özel bakımı alabilir
 • Sunucular, WordPress’e özgü tehditlere karşı koruma sağlamak için kurulabilir
 • Toplu yükseltmeler ve güvenlik yamaları, sunucudaki tüm web sitelerine aynı anda uygulanabilir
 • Müşteri hizmetleri temsilcileri, yazılım desteği sunmak üzere eğitilmiştir – yani, eklentinizin neden çalışmadığı veya metninizin doğru görüntülenmediği hakkında bir sorunuz varsa, herhangi bir sorunu çözmeye yardımcı olabilirler.
 • Çoğu WordPress barındırma planı, kullanımı kolay web sitesi oluşturucularla birlikte gelir ve temalar, eklentiler ve hatta SSL sertifikaları içerir.

Web Hosting Hizmetinde Nelere Bakmalısınız?

İster bir WordPress Hosting hizmeti isterse genel bir web barındırma hizmeti ile gidin, göz ardı edemeyeceğiniz bazı özellikler vardır. Bunlar, HERHANGİ bir barındırma hizmetinden almanız gereken mutlak zorunluluklardır:

 • Garantili çalışma süresi : Hiçbir şey, web sitenizin her zaman çalışır durumda olacağını bilmekten daha önemli değildir. İş söz konusu olduğunda, herhangi bir kesinti, para kaybı anlamına gelebilir! % 99,95 veya daha fazla çalışma süreleri sunan bir barındırma şirketi arayın (% 99’un altındaki hiçbir şey kabul edilemez).
 • Ölçeklenebilirlik : İşletmeniz büyüdükçe web siteniz de büyüyecektir. Sizinle birlikte büyüyebilen ve ihtiyaçlarınız değiştikçe ekstra alan sağlayan bir hosting şirketi seçin.
 • Güvenlik : Web sitenizde adres, telefon numarası veya kredi kartı bilgileri gibi gizli müşteri bilgilerini depoluyorsanız, bu verilerin güvenliğini sağlamak ve korumak çok önemlidir. Güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım ve spam koruması gibi temel güvenlik önlemleri sağlayan bir web barındırıcısı arayın.
 • Mükemmel müşteri desteği : Telefon desteği veya canlı sohbet gibi birden fazla destek seçeneği sunan bir barındırma şirketi arayın, böylece tercih ettiğiniz yöntemle 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

WordPress Hosting mi yoksa Web Hosting mi Seçmelisiniz?

Bir WordPress web siteniz varsa, bir WordPress barındırma planına kaydolmak hiç akıllıca olmamalıdır. Çoğu genel barındırma sağlayıcısı, web sitenizin en iyi düzeyde çalışmasını sağlamak için hizmet ve destek sunmaz.

KurumsalWeb WordPress Hosting’de, yönetilen WordPress Hosting konusunda güçlü bir üne sahibiz . Ücretsiz web sitesi geçişimizden nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek veya önceden yüklenmiş WordPress ile yeni bir web sitesine kolayca başlamak için bugün destek ekibimizle iletişime geçin.