Bunu bilmelisin. Özellikle e-posta desteği arıyorsanız . Her e-posta servis sağlayıcısının kendi e-posta gönderme sınırları vardır. Sınırlar günlük, saatlik, adet ve bazen de dakika başına olabilir. E – posta sağlayıcınızın sınırlarının farkında olmadan soğuk e-posta kampanyaları gönderiyorsanız , e -posta hesabınız siz bilmeden bloke olabilir.

Bu blog gönderisinde aşağıdakilerle ilgili bilgiler bulacaksınız:

 • Gmail günde kaç e-posta gönderebilir,
 • Yahoo ile aynı anda kaç tane e-posta gönderebilirsin,
 • Outlook.com bir seferde kaç e-posta gönderebilir,
 • diğer bazı popüler e-posta barındırıcılarının e-posta gönderme sınırları nelerdir ,
 • kaç tane e-posta spam olarak kabul edilir ve kara listeye alınmaktan nasıl kaçınılacağı.

Yukarıdaki sorulardan herhangi birine cevap arıyorsanız doğru yere geldiniz.

E-posta gönderme sınırlarının farkında olmak neden çok önemlidir?

E-postalarınızı KurumsalWeb gibi kendi posta kutunuzdan e- posta gönderen araçlar kullanarak gönderiyorsanız SMTP), e-posta servis sağlayıcınızın sınırları, e-posta kampanyalarınızı oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken sınırlardır .

KurumsalWeb , bir gün gönderdiğiniz e-postaların sayısını dahili olarak sınırlamaz , ancak bunu diğer sağlayıcılar yapar. Günde çok fazla e-posta göndermek (hatta bazen bir saat veya bir dakika bile çok fazla) e-posta hesabınızın bloke olmasına neden olabilir , yani bu hesaptan 24 saat veya daha fazla herhangi bir e-posta gönderemezsiniz .

Sınırları biliyorsanız ve teslimat sürenizi ve günlük olarak gönderilen e-postaların sayısını bu sınırlara göre ayarlarsanız , kampanyalarınız planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde gönderilir ve e-postalarınız SPAM olarak kabul edilmeyecektir. herhangi bir kişiselleştirme olmadan kalitesiz içerik göndermek.

Alıcılarınız tarafından istenmeyen posta veya spam olarak kabul edilen herhangi bir şey gönderiyorsanız, yine de kara listeye alınacaksınız ve muhtemelen günlük gönderme sınırınıza ulaşmanızdan daha kısa bir süre önce. Unutmayın: teslim edilebilirlik Kara listeye alınmaktan kaçınmak istiyorsanız , e-postalarınızın içeriği çok önemlidir.

E-posta sağlayıcınız tarafından yöneltilen gönderme sınırları adresinden gönderilen tüm iletileri için ayrılmıştır. Bu nedenle, kampanyanızda birkaç takip planınız varsa, birkaç gün veya hafta sonra yalnızca ilk dokunuş e-postalarınızın bir gün gönderilmek üzere sıraya alınacağını değil, aynı zamanda birkaç takip işleminin de sıraya alınacağını unutmayın. . Planlanan tüm e-posta türleri çakıştığından, sınırlar kolayca aşılabilir. Aynı e-posta adresinden aynı anda birkaç kampanya göndermek için de aynı şey geçerlidir.

e-posta servislerinin gönderme sınırları nelerdir?

ÖNEMLİ:
Bu blog yazısı zaman zaman güncellenir, ancak bu arada sınırların değişebileceğini unutmayın. Bu nedenle, güncellenmiş bilgileri aldığınızdan emin olmak için doğrudan kaynakların bağlantılarını takip etmek çok önemlidir.

Doğrudan sağlayıcınıza gidin:

 • Ücretsiz Gmail
 • G Suite (Google Apps İşletme Sürümü)
 • Ofis 365
 • Outlook.com
 • GoDaddy
 • Raf alanı
 • BlueHost
 • DreamHost
 • Yahoo! Mail Plus
 • Yandex.mail
 • Host Gator
 • KW Kurumsal Eposta

E-posta sağlayıcınız listede yoksa, lütfen yorumları ekleyebilmem için bana bildirin.

Gmail Ücretsiz eposta servisi

Ücretsiz Gmail e-posta gönderme sınırı

Günlük: SMTP üzerinden maksimum 100 mesaj (ancak tarayıcı üzerinden 500 e-posta).

Saatlik: Resmi bir bilgi yok. Bununla birlikte, deneyimlerimize göre, ücretsiz bir Gmail hesabından saatte 20’den fazla ileti göndermemek iyidir.

Bilinmesi gereken ek bilgiler: Gmail gönderme kotasını aşarsanız, hesabınız 1-24 saat süreyle bloke edilir. Genellikle normal bir ücretsiz Gmail hesabından soğuk e-posta kampanyaları göndermenizi , bunun yerine G Suite’i ( Google’dan bir iş e-posta hizmeti) kullanarak ayrı bir alan adında bir adres oluşturmanızı önermiyoruz . Bu size, erişim hacmi konusunda daha fazla fırsat ve gönderme ayarlarınız üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Ayrıca, alıcılarınız name267@gmail.com yerine bir işletme etki alanı içeren bir adresten e-posta alırlarsa sizi kesinlikle daha ciddiye alacaklardır. Dolayısıyla, yine de sosyal yardımlarınız için ücretsiz Gmail hesabı kullanmaya karar verirseniz, adresin alıcılarınız için güvenli ve yasal göründüğünden emin olun.

Bununla birlikte, akılda tutulması gereken en önemli şey, erişiminizin miktarını kontrol etmenin bir şey olduğu, ancak aynı zamanda ilgilenilmesi gereken nitelik de var. Doğrulanmamış bir grup adrese kişiselleştirmeden düşük kaliteli soğuk e-postalar gönderirseniz , sağlayıcınız siz miktar sınırına ulaşmadan sizi engelleyebilir. Özellikle sağlayıcınız Gmail ise. Bu bakımdan kalitenin nicelikten daha önemli olduğunu unutmayın.

Doğrudan kaynak: Ücretsiz Gmail hesapları için posta gönderme ve alma sınırları >>

gsuite eposta servisi

G Suite (Google Apps for Business) e-posta gönderme sınırı

Günlük: 2000 mesaj (500 deneme)

Saatlik: Resmi olarak saatlik sınır yoktur

Bilinmesi gereken ek bilgiler: Limitleri aşarsanız, hesabınız 24 saate kadar bloke edilir.

Tıpkı ücretsiz bir Gmail hesabı durumunda olduğu gibi, iletilerinizin kalitesi teslim edilebilirlik için son derece önemlidir ve yetersiz teslim edilebilirlik, siz miktar sınırına ulaşmadan hesabınızın bloke olmasına neden olabilir. Bu nedenle, sınırlı sayıda mesaj göndermenize rağmen bloke olursanız, e-posta kopyanızı spam sözcükler, bozuk bağlantılar, html-metin oranı ve kişiselleştirme eksikliği açısından kontrol edin.

Google’ın anti-spam mekanizmaları, e-postalarınızın spam olabileceğini düşündüren herhangi bir şey bulursa , engellenirsiniz. Düşünürseniz çok mantıklı geliyor: İstenmeyen postaların insanların gelen kutularına girmesini önlemenin en etkili yollarından biri, insanların ilk etapta istenmeyen posta göndermesini engellemektir.

Önemli G Suite bilgileri: G Suite’teki hesabınızı deneme sürümünden premium’a yükselttikten sonra, günde otomatik olarak 2000 mesaj göndermeyeceksiniz. Limitlerinizi artırmak için beklemeniz gerekiyor. Ancak sınırları daha çabuk artırabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına dair doğrudan kaynağı okuyun.

Doğrudan kaynak: G Suite’te Gmail gönderme sınırları >>

office 365 eposta servisi

Office365 e-posta gönderme sınırı

Günlük: 10.000 alıcı

Saatlik: Saatlik bir sınır yoktur, ancak maksimum 30 mesaj olan dakika başına bir sınır vardır

Ek iyi bilmesi: Eğer ciddiye uzanma alırsak, hatta yakın kalite için saçma günlük sesler başına Office 365 10K günlük limite almazsınız eposta sosyal yardım. Ancak, özellikle giden kampanyalarınızı göndermek için bazı otomasyon kullanıyorsanız, dakika başına sınıra dikkat edin.

Kullanılması Ağaçkakan’ı olarak, sen bile yakın dakikada Office 365 en sınırına almazsınız Ağaçkakan her 10-20 saniyede en fazla sıklıkla rasgele zamanlarda mesajlarınızı tek tek gönderir, ancak. Bu, Woodpecker ile dakikada 6’dan fazla mesaj gönderemeyeceğiniz anlamına gelir.

Diğer sağlayıcılarda olduğu gibi, e-postalarınızın yetersiz teslimatı, gönderen e-postalara ulaşmadan önce bloke edilmenize neden olabilir. Gönderdiğiniz e-postaların kaçının gerçekten potansiyel müşterilerinizin gelen kutularına ulaştığı gerçekten daha önemlidir. Gönderilen / gönderilen oranı düşükse, bir spam gönderen gibi görünürsünüz ve bu nedenle engellenebilirsiniz.

Doğrudan kaynak: Exchange Online Sınırları, Office 365: Alma ve gönderme sınırları >>

outlook eposta servisi

Outlook.com e-posta gönderme sınırı

Günlük: İyi bir itibara sahip doğrulanmış Outlook.com e-posta adresleri için maksimum 300 e-posta.

Outlook.com e-posta adresinin doğrulanması ve iyi bir itibara sahip olması ne anlama gelir? E-posta adresinizin itibarınız, Outlook.com tarafından aşağıdaki gibi faktörlere göre belirlenir:

 • e-posta hesabınızın yaşı (30 günden azsa, e-posta gönderme sınırlarınız daha düşüktür)
 • outlook.com hesabınızı ne sıklıkla kullanırsınız (ne kadar sık, itibarınız o kadar iyi olur)
 • e-posta hesabınızın doğrulanmış olup olmadığı ( bu bağlantı altında doğrulayabilirsiniz ).
blank

GoDaddy (Çalışma alanı e-posta hesapları) e-posta gönderme sınırı

Günlük: 250 alıcı, ancak ek bir ücret karşılığında sınırı 500’e kadar artırabilirsiniz

Saatte maks. Saatte 300 mesaj; maks. Dakikada 200 mesaj

Ek iyi bilmesi: Oldukça kolay Otomasyon kullanarak izlem ile birkaç kampanyalar gönderirseniz günlük alıcıları sınırlamak vurmak. Bu nedenle, takip eden birkaç kampanya gönderirseniz, tüm kampanyalarınızdaki mesajları haftanın çeşitli günleri için planladığınızdan emin olun. Veya ilk dokunuş e-postalarınızın ve takiplerinizin göndermenizi engelleyecek şekilde çakışmamasını sağlamak için birden fazla e-posta adresi kullanın.

Dakikadaki limite gelince, Woodpecker’ı kullanarak, daha fazlasını göndermek için çok uğraşsanız bile, dakikada 6’dan fazla e-posta gönderemeyeceğiniz için, bunu aşmaktan tamamen güvendesiniz. Yine de mesajlarınız için teslim saatlerini ayarlarken akıllı olun. Tek saatlik bir zaman aralığı belirlerseniz ve kampanyanızı 300’den fazla potansiyel müşteriye göndermeye karar verirseniz, tehlikeli bir şekilde GoDaddy saatlik sınırına yaklaşıyorsunuz demektir.

Doğrudan kaynak: GoDaddy Workspace e-posta hesabı sınırlamaları >>

E-postalarınızın ana gelen kutusuna teslim edilmesini sağlayın
KurumsalWeb ile teslim edilebilirliği artırın

15 Gün Ücretsiz Deneyin

BTW, posta kutusu etkinliğinizdeki ani artışlara dikkat edin

Daha büyük bir potansiyel müşteri grubuna mesaj göndermek için daha uzun süreler ayarlamak her zaman iyi bir fikirdir, çünkü bu durumda belirli mesajlar daha seyrek gönderilir ve e-posta hesabınızın etkinliğinde ani artışlar olmaz. Eğer varsa giden için ayrılmış bir e-posta hesabı ve bu hesaptan günlük olarak zar zor bir şey gönderiyorsunuz, ancak aniden bir saat içinde 300 e-posta göndermeye çalışıyorsunuz, bu herhangi bir e-posta sağlayıcısına şüpheli görünüyor. Anahtar, sosyal yardımınızı, giden mesajların akıcı ve istikrarlı bir akışına izin verecek şekilde organize etmektir.

Bahse girerim biri size hayatınızda en az bir kez e-posta göndermek için bazı “altın saatler” olduğunu söylemiştir (“Pazartesi günleri göndermeyin, Salı günleri öğle yemeğinden önce gönderin” gibi bir tavsiyeyi kesinlikle bilirsiniz). Bu nedenle, tüm kampanyalarınızı Salı günleri sabah 10 ile 11 arasında gönderilecek şekilde planlamak cazip gelebilir. Kendinizi destekleyin ve bu cazibeye direnin!

Ve e-posta göndermek için evrensel “altın saatler” diye bir şeyin olmadığına inanıyorum. Keşfetmeniz gerekiyor Belirli potansiyel müşteri grubunuz için “altın saatler”. Otomatik olarak gönderirseniz, posta kutusu etkinliğinizdeki endişe verici, doğal olmayan ani artışlar nedeniyle engellenmekten kaçınmak için e-postalarınıza yalnızca bir saatten daha fazla zaman tanıyın.

Tamam, gönderme sınırlarına geri dönelim.

blank

Rackspace e-posta gönderme sınırları

Günlük: 10.000 alıcı

Saatlik: Saatlik sınır hakkında resmi bilgi yok

Bilinmesi gereken ek bilgiler: Deneyimlerimize göre, Rackspace mesajlarınızın niceliğinden çok niteliğine dikkat eder. Günlük 10K sınırla kolayca yanılmayın. Rackspace kullanarak düşük kaliteli e-postalar gönderiyorsanız, bundan çok daha önce engellenirsiniz.

E-postalarınızdan kaçının gerçekten hedeflerine ulaştığıyla ilgili olduğunu unutmayın. İstenmeyen posta önleme filtreleri tarafından ya da daha kötüsü, potansiyel müşterileriniz tarafından istenmeyen posta olarak sınıflandırılırlarsa, ‘gönder’e basmanızdan sadece birkaç saat sonra engellenebilirsiniz.

Doğrudan kaynaklar:

blank

BlueHost e-posta gönderme sınırı

Günlük: BlueHost’un günlük gönderme sınırı hakkında doğrudan bilgi bulamadım.

Saatte: BlueHost, 30 dakikada 70 e-posta sıklığıyla saatte maksimum 150 e-posta göndermeye izin verir.

Bilinmesi gereken ek bilgiler: BlueHost, bunu yapmak için geçerli bir nedeniniz olduğunda saatlik sınırı artırabileceğinizi söylüyor. Destek ekibiyle iletişime geçmeniz yeterli.

E-posta geri dönüşü yaşadıktan sonra, bir uyarı veya zaman aşımı hatası alırsınız. BlueHost, incelenene kadar hesabınızı devre dışı bırakacaktır. Hesap temizlendikten sonra 24 saatlik bir süre içinde etkinleştirilecektir.

Doğrudan kaynaklar:

blank

DreamHost e-posta gönderme sınırı

Saatte: Tek bir mesaj gönderme söz konusu olduğunda saatte 100 alıcı

Bilinmesi gereken ek bilgiler: 5 alıcıya 5 farklı mesaj göndermek için, gönderme sıklığı 15 dakikada 25 e-postadan fazla olamaz. Birçok alıcıya tek bir e-posta göndermek için, birduyuru listesi.

Doğrudan kaynaklar: SMTP kota sınırları >>

blank

Yahoo! Mail Plus e-posta gönderme sınırı

Günlük: günde maksimum 500 e-posta. Her e-posta maksimum 100 alıcıya gönderilebilir. Her bir e-posta alıcısı, günlük 500 limit dahilinde bir e-posta olarak sayılır.

Saatlik: Saatlik sınırla ilgili resmi bir bilgi yok, ancak bazı kaynaklar bunun saatte 100 e-posta olduğunu iddia ediyor

Doğrudan kaynaklar:

blank

Yandex.mail e-posta gönderme sınırı

Günlük: 500 e-posta (e-postanın birden fazla alıcısı varsa, gönderilen her bir e-posta toplamınız için ayrı ayrı sayılır).

Doğrudan kaynaklar: Yandex.mail yardımı >>

blank

Host Gator e-posta gönderme sınırı

Günlük: 12.000

Saatlik: etki alanı başına 500 e-postaya ayarlayın – her alt etki alanının kendi 500 e-posta / saat sınırı vardır

Bilinmesi gereken ek bilgiler: 900’den fazla adres içeren bir posta listesinin yalnızca şu tarihlerde gönderilmesine izin verilir : yoğun olmayan saatler. 5.000’den büyük bir posta listesi, Host Gator’dan özel bir sunucu veya VPS barındırma çözümü gerektirir. Listenin daha küçük bölümlere bölünmesine izin verilmez. Yine de, bu kadar çok sayıda e-posta göndermek, soğuk e-posta gönderme fikrine aykırı olduğundan, bu tür sınırlamalar sizi endişelendirmemelidir. Miktarın üstünde kalite!

Doğrudan Kaynaklar: Posta Politikası ve Sınırları >>

blank

KW Kurumsal Eposta

Günlük: SINIR YOK

Saatlik: SINIR YOK

Bilinmesi gereken ek bilgiler: %99,9 İnbox garanti edilir. tek bir ip adresi yerine özel olarak izlenen, balans ve koruması sağlanan bir çok ip üzerinden güvenilirliği posta sunucuları tarafından +4 +5 güvenilirlik puanına sahip dünya çapında 6 lokasyonda barınan eposta sunucularından gönderilir. Firmanızın alanadı prestiji arttırılır. Gelen posta koruması ileri seviyede olan ve giden posta koruması sayesinde kara listeye giremediğiniz benzeri olmayan bir eposta servisidir. Kendi belirleyeceğiniz gönderim adeti ile 1 milyon eposta bile gönderebiliriz bu rakam temsilidir azı veya çok daha fazlasını isteyebilirsiniz.

E-postalarınızın ana gelen kutusuna teslim edilmesini sağlayın
KurumsalWeb ile teslim edilebilirliği artırın

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Neticede

Hangi e-posta sağlayıcısını seçerseniz seçin, hepsi yalnızca posta kutunuzdan ne gittiğine değil, aynı zamanda giden iletilerin kaçının alıcılarınıza gerçekten teslim edildiğine de dikkat eder. Bu nedenle e-postalarınızın teslim edilebilirliğine dikkat etmek çok önemlidir.

E-postalarınızın ana gelen kutusuna teslim edilmesini sağlayın
KurumsalWeb.net ile teslim edilebilirliği artırın